5 KUNDALINI JOOGA HARJUTUST, ET PARANDADA OMA ENESETUNNET

Kui oleme väsinud, muserdatud ja raskustundega, haarame me sageli toidu, tass kohvi või tükk šokolaadi järele. Aga tegelikult ei pea me "laenama" energiat. Selle asemel saab kasutada kundalini jooga tehnikad ja teha energiat andvaid harjutusi. Parandades füüsilise liikumisega vereringet, saab stimuleerida tšakraid ning elavdada oma keha, ilma kaloreid juurde kuhjamata. Siin on 5 kundalini jooga harjutust, mis võivad Su enesetundele hästi mõjuda. Tõesta endale, et kogu energia mida vajad, on sinu enda sees olemas :).

1.harjutus: Stretch Pose - treenib kõhulihaseid ja aktiveerib sisemise jõu. Alusta lamades selili ja tõsta jalad ning pea maast kõrgemale. Hoia oma silmad lahti, vaata otse oma varbad ja alusta tulehingamisega või kui Sa pole seda enne praktiseerinud, siis asenda pika sügava hingamisega. Jätka 1 minut. Kindlasti võta mõned hetked peale harjutust, et selili tagasi olles tunnetada oma keha. 

2. harjutus: Sat Kriya - seda võib pidada üheks võimsamaks kundalini jooga poosiks. See avab Sinu selja all osas oleva energia. Alusta istudes kandadel ehk kalju asendis. Siis põimi oma sõrmed, nimetissõrmed suunaga üles poole (naised panevad vasaku pöidla üle parema, mehed parema üle vasaku). Hoides käte asendit, tõsta oma sirged käed üles pea kohale, nii et nad on kallistavad kõrvu. Selles poosis alusta mantra "Sat Nam" kordamist ("tõde on minu identiteet"). Kui sa ütled "Sat" tõmba naba võimsalt selja suunas. Öeldes "Nam" lased kõhu uuesti vabaks.  Jätka 3-7 minutit. Vaata Anne Novaki õpetusvideot siit.

3. harjutus: Konnad - jõuline kundalini jooga poos ja suurepärane eneria andja. Konnad aktiveerivad esimese, teise ja kolmanda tšakra ja liigutavad energiat ülemiste tsakrate suunas. Selleks, et teha konnasid, seisa püsti ja aseta kannad kokku, varbad suunaga väljapoole. Seejärel kükita alla, lükka pea kuklasse, tõstes kannad (ideaalis hoia neid koos), põlved varvaste suunas ja asetades sõrmeotsad põrandale. Hinga sisse, tõsta puusad, too lõug keha lähedale ja siruta jalad. Hingata välja ja tule tagasi kükitamise poosi. Jätka 26 korda. Vaata Anne Novaki õpetusvideot siit.

4. harjutus: Vaagnapõhja tõsted - aktiveerivad teise ja kolmanda tsakra, teevad head südamele ja kaelale. Lama selili, painuta põlved ja aseta jalad matile. Võta käega ümber pahkluude või pane peopesad matile. Hinga sisse ja tõsta oma puusad üles, välja hingates langeta puusad uuesti matile. Jätka 1-2 minutit.

5. harjutus: Keha pöörded - kuigi see võib tunduda kummaline, on "bundle rulls" keha pöörded väga värskendavad. Rullides stimuleerid kogu keha ja masseerid lihaseid. Alusta lamades selili, käed surutud tihedalt vastu külgi ja sirged jalga tihedalt koos. Seejärel hakkad veeretama ennast ühes suunas 1-5 rulli, olenevalt palju ruumi on ja siis veeretad ka rullides samamoodi tagasi. Jätka 1-2minutit.
 

Hinga sügavalt lõpetuseks sisse ja välja ning KIIDA ENNAST! :)